Објавен првиот Gameplay Trailer на F1 2020

Објавен првиот Gameplay Trailer на F1 2020

F1 2020, официјалната лиценцирана игра на Формула 1, излезе со првото официјално видео за игра по љубопитни чекања. Видеото, во кое има импресивни слики, нуди импресивна перспектива за тоа што треба да очекуваме од играта што ќе го заземе своето место на полиците на 10 јули.

F1 2020, една од најочекуваните игри од 2020 година, се подготвува да понуди повозбудливо искуство со трки од кога било. Двете компании зад играта, Deep Silver и Codemasters, го објавија првото официјално видео за игра на F1 2020 денес, но видеото  кое е долго приближно една и пол минути, не содржи многу слики од играта.

Оваа година играта ќе содржи и дополнителен пакет со најпознатите возила на Мајкл Шумахер, кој беше прикажан како најдобар пилот на сите времиња, во чест на 70-годишнината од легендарната моторспорт организација Формула 1. Германскиот пилот, кој беше светски шампион седум пати во текот на својата кариера, се најде во вегетативниот живот од несреќната во скијање на алпските планини во 2013 година.

F1 2020 на 10 јули ќе го заземе своето место на полиците

Во пакетот F1 2020 Deluxe Schumacher Edition, кој ќе биде во сопственост на оние кои ја порачуваат однапред играта, ќе има четири возила што ги користи Шумахер на шампионатите што ги постигна во екипите на Џордан, Бенетон и Ферари, за прв пат во Ф1. Да не поминеме без да кажеме дека во играта ќе се одвива и организацијата Формула 2.

Директорот на сериите за игри Ф1, Пол Џил, минатиот месец во една изјава рече дека Ф1 2020 ќе бидат најголемите и најиновативните игри до сега. F1 2020, развиен и објавен од Codemasters, ќе биде објавен на Windows, PlayStation 4, Xbox One и Stadia на 10 јули 2020 година.

Ова е промотивното видео на играта

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments