Објавен тизер за Suzuki Hayabusa 2021!

Suzuki објави дека верзијата за 2021 година на нејзиниот главен мотор Hayabusa, ќе го има своето глобално деби на 5 февруари. Компанијата објави и тизер за претстојниот спортски турер.

Според видеото, двоколецот ќе го задржи основниот карактер на моделот во заминување, но ќе доаѓа со освежена група на инструменти и поставување на сите LED диоди за осветлување.

Еве како ќе изгледа!

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments