Објавена новата игра на PUBG: New State! [ВИДЕО]

Официјално е објавен „PUBG: New State“, кој ќе се појави како нова верзија на PUBG Mobile. Тимот за развивачи, кој даде изјави за играта, објави дека PUBG: New State ќе има уникатна графика. Објавеното промотивно видео открива што може да понуди играта.

Во една вест што неодамна ја споделивме со вас, споменавме дека новата верзија на PUBG, една од најпопуларните игри за преживување во светот, ќе биде објавена и за конзолата и за компјутерот и за новата верзија на мобилната верзија. Во моментов нема официјален развој на компјутер и конзола, но Krafton Inc. исто така даде неколку изјави за играта со објавување на трејлерот за новата верзија што ќе им биде достапен на мобилните плеери.

Според изјавите дадени од развивачите, новата игра за мобилни телефони ќе го носи името „PUBG: New State“. Покрај тоа, оваа игра ќе помине во 2051 година како што се тврди претходно. Ова значи дека во играта ќе има оружје од нова генерација, нови возила и нови технологии, како што се беспилотни летала. Тука, сите овие иновации се јасно прикажани во споделениот трејлер.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments