Објавени долгоочекуваните Apple AirTag!

Apple конечно го претстави производот Apple AirTag, кој нуди следење на предмети.

Првиот производ воведен од Apple на настанот Spring Loaded беше долго-говорениот Apple AirTag. Производот за следење на предметите, кој ќе работи интегриран со апликацијата Find, ќе ви помогне да не ги губите вашите работи од сега па натаму.

Карактеристики на AirTag

AirTag може да биде прикачен на кој било објект за следење со помош на апликацијата Find. Apple исто така го објави првиот пакет за трети страни што ќе биде интегриран во апликацијата претходно овој месец. AirTag вклучува функција на UWB наречена „Чувствителен наод“ што обезбедува прецизна локација при пребарување на неодамна изгубена ставка, вклучително и хаптички фидбек.

Процесот на спарување за AirTags е многу сличен на безжичните слушалки AirPod. Само преместете непарен AirTag веднаш до вашиот iOS уред за да го додадете во вашата сметка iCloud. Вие исто така имате шанса да одговарате на повеќе ознаки последователно. Производот, се разбира, исто така вклучува карактеристики за заштита на приватноста. Може исто така да ве предупреди кога еден од вашите уреди на Apple ќе открие дека носите AirTag што не е ваш.

AirTags може да се прилагодат со текст и една од 31 различна гравура со емотикони, слична на она што можете опционално да го добиете во куќиштето AirPods. За поперсонализиран изглед, производот може да се купи и со ѓердани и други додатоци насочени кон модата. Дури ќе има партнерство со Хермес за некои кожни додатоци за AirTag.

Цена на AirTag и датум на објавување

Apple AirTag ќе биде достапен од 30 април. Додека цената на производот е 25 долари, имате шанса да купите 4-пакет за 99 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments