Претставени се Xiaomi Black Shark 4 и Black Shark 4 Pro!

Xiaomi го најави телефонот со новата генерација на Black Shark со 16 GB RAM и брзина на освежување на екранот од 144 Hz.

Xiaomi ги претстави новите телефони потпишани со Black Shark со настанот што го организираше денес. Значи, што им нуди на корисниците Black Shark 4 и Black Shark 4 Pro со своите карактеристики? Да ги разгледаме подетално главните моменти на телефоните со плеер од новата генерација на Xiaomi.

Што нуди Black Shark 4 со своите карактеристики?

Телефоните на новата генерација на Xiaomi доаѓаат во два различни модели, Стандард и Про. Моделите се одликуваат со некои основни карактеристики како што се камера и процесор. Да го спомнам ова, додека стандардниот модел на серијата се напојува со процесор Snapdragon 870, Pro моделот се напојува со повисоки перформанси Snapdragon 888. Во исто време, стандардниот модел на серијата има 6/8/12 GB RAM меморија, додека Pro моделот може да се купи со 8/12/16 GB RAM опции.

Ако зборуваме за заедничките карактеристики на двата уреди, и во Pro и во стандардните модели на серијата има AMOLED дисплеј со 144 Hz со поддршка HDR10 +, кој нуди резолуција од 6,67 инчи FHD +. Во исто време, селфи камерата со резолуција од 20 MP во двата модели нè пречекува.

Телефоните, кои имаат слични карактеристики на страната на батеријата, се вели дека се напојуваат од батерија од 4.500 mAh со поддршка за брзо полнење 120W. Компанијата исто така подвлече дека со наведената технологија за брзо полнење телефоните се полнат целосно за 15 минути.

Во делот за камерата, двата модели имаат тројно поставување на задната камера. Меѓутоа, додека моделот Pro има сензор за главна камера од 64 MP, во стандардниот модел нè пречекува главната камера со резолуција од 48 MP. Освен тоа, овие сензори на главната камера се придружени со ултра широк агол од 8 MP и макро камери од 5 MP.

Покрај тоа, предметните уреди се разликуваат едни од други со мала разлика во дизајнот. Додека во стандардниот модел се претпочита дизајн на рамен заден панел, на задниот дел од моделот Pro се користи X шема.

Black Shark 4 – Цена

6 GB RAM меморија + 128 GB простор – 383 $
8 GB RAM + 128 GB простор – 415 $
12 GB RAM + 128 GB простор – 460 $
12 GB RAM + 256 GB простор – 505 $

Black Shark 4 Pro – Цена

8 GB RAM + 256 GB простор – 615 долари
12 GB RAM + 256 GB простор – 690 $
16 GB RAM + 512 GB простор – 815 $

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments