Официјално е потврден новиот BMW M3 Touring

Официјално е потврден новиот BMW M3 Touring

BMW официјално ги потврди плановите за лансирање нанедвижнатаверзија на претстојната, шеста генерација М3.

 Кога на крајот ќе го достигне пазарот во Велика Британија, таа ќе биде прва официјална верзија на М-перформансите на турнејата од 3 серии и ќе се натпреварува директно со Mercedes-AMG C 63 Estate и Audi RS 4 Avant .BMW M3 Touring ќе се напојува со дво-цилиндричен бензинец со два турбо-полнач моќност е од 3,0 литри пронајдена во SUV со перформанси X3 M и X4 M .

Нема официјални слики од автомобилот.Шпионски снимки од салонот на бродот на салонот на M3 Touring потврдуваат агресивен преуредување споредено со редовната 3 серија на Туринг но и дека моделите М3 се наменети да ги усвојат големите вертикални решетки за бубрезите кои се користат за контроверзен ефект врз новата 4 серија и следната М4 исто така.

 BMW разви прототип M3 Touring базиран на E46 генерацијата M3 во 2000 година со употреба на мотор со директен шест развој 338bhp, но никогаш не го донесе моделот на пазарот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments