Официјално претставени се BMW 4 Series 2021

Официјално претставени се BMW 4 Series  2021

После толку објавени фотографии на новата BMW 4 Series, конечно е претставена. Иако мислиме дека е слична на последно претставената 3 Series, сепак има многу фактори кои ги делат.

После толку неодамна објавени фотографии на BMW 4 Series 2021, конечно е претставена. Очигледно дека автомобилот ќе ги задоволи корисниците кои бараат надворешен изглед.

Можеме да кажеме дека BMW ги дели скоро истите детали во однос на платформата CLAR (кластерска архитектура) и предниот дизајн на автомобилот со новата 3 серија со број GS20. Покрај тоа, можеме да кажеме дека 4 Series прави разлика со својот дизајн што ќе го натера човек повторно да погледне.

Објавени се фотографии од BMW 4 Series

Да нагласиме дека автомобилот нема разлика само во надворешен дизајн, исто така има промени и во погонот. КОга зборуваме за новиот модел на BMW 4 Series, мора да ја спомнеме и решетката која се наоѓа на предниот дел. Во новата 4 серија, марката, обидувајќи се да го долови овој поглед, реши да ја прошири решетката вертикално, а не хоризонтално.

Димензиите на автомобилот се 13,2 см подолги, 2,54 см пошироки и 1 см повисоки од претходните модели. На предната страна, стандардните LED предни светла ја опкружуваат решетката. Во споредба со надворешниот дизајн, можеме да мислиме дека ентериерот на автомобилот е во прилог на едноставност. Треба да се напомене дека кожен спортски волан и обновени спортски седишта сега се стандард.

Копчето ‘Start / Stop’ на автомобилот е на својата нова локација во средишната конзола. Новиот дизајн на менувачот е уште еден извонреден детал. Како и обично, има различни подобрувања во моделите на М Спорт. Како пример може да се кажат меки прицврстувачи на коленото и M Sport специјален волан.

Сите верзии имаат стандардно предупредување за заминување лента и откривање на слепи места. Автомобилот успева да биде еден чекор понапред со вградување асистенти за прицврстување на лентата и напредната технологија „ hands-free “ во рамките на автономните системи за возење на ниво 2.

Цените за серијата ќе бидат со почетна цена од 45.600 долари за 430i, 47.600 долари за 430i xDrive, 58.500 за M440i xDrive.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments