OnePlus 8T е достапен сега за 749 долари.

Импресивен и надграден.

OnePlus 8T, најновиот уред од кинескиот производител на телефони, сега е на продажба во САД. Може да го земете отклучен од OnePlus директно или трговци од трети страни какоAmazon за 749 долари. Верзијата Т-Мобиле е достапна по иста цена, но доаѓа со дополнителен рејтинг IP68 за отпорност на прашина и вода што ја нема отклучениот модел.

Во меѓувреме, во Европа, телефонот се појави во продажба на почетокот на оваа недела на 20 октомври. Додека САД имаат само една варијанта со 12 GB RAM и 256 GB меморија, Европа има две: една со 8 GB RAM и 128 GB меморија за 599 € / 549 £ и друга со 12 GB RAM и 256 GB меморија за 699 ​​€ / 649 фунти.

OnePlus 8T е солидна, надградба на OnePlus 8 објавен претходно оваа година. Големата нова опција е брзо полнење од 65W, што значи дека телефонот може да се полни до половина за помалку од петнаесет минути или може да се наполни целосно за нешто повеќе од половина час. Инаку, тој има 120Hz дисплеј, брзи перформанси и неколку камери кои знааат што прават.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments