Откриени информации кои ги прикажуваат карактеристиките на OnePlus 9 Pro!

Се појавија нови слики од екранот кои ги покажуваат новите карактеристики на OnePlus 9 Pro, кој се очекува да биде претставен во март. Снимките на екранот нудат многу нови информации за OnePlus 9 Pro.

OnePlus се подготвува да ги претстави своите нови паметни телефони OnePlus 9 и 9 Pro во наредните денови. Неколку дена пред да бидат лансирани телефоните на пазарот, вестите за серијата исто така добија на интензитет. Денес се појавија нови информации за OnePlus 9 Pro, за кои научивме многу за камерата и дизајнот.

Информациите за екранот што пристигнува потврдуваат некои од информациите што ги имаме стекнато досега, а исто така даваат и нови информации. На почетокот на оваа информација се наоѓаат детали како што се перформансите на фотоапаратот и оперативниот систем на телефонот.

OnePlus 9 Pro ќе доаѓа со Android 11 – based Oxygen OS, според протечените слики. Покрај тоа, има и нови детали за камерата, за кои дознавме дека е развиена во соработка со шведскиот производител на камери Hasselblad. Соодветно на тоа, камерата на телефонот ќе понуди 4K 120 FPS и 8K 30 FPS видео перформанси и ќе доаѓа со модул со двојна главна камера од 48 мегапиксели + 50 мегапиксели.

OnePlus 9 Pro, кој ќе има заоблен дизајн на екранот, ќе доаѓа со 6,7-инчен течен AMOLED дисплеј со брзина на освежување од 120 Hz. Телефонот ќе ја добие својата моќ од најновиот процесор на предводниците, Snapdragon 888. Во исто време, телефонот ќе доаѓа со 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија според сликите на екранот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments