OnePlus развива паметен телефон со процесор со Dimensity 1200!

Според протечените информации, OnePlus работи на паметен телефон со процесор MediaTek Dimensity 1200.

Според неодамнешните протекувања од „Станица за дигитални разговори“, OnePlus работи на нов модел со невообичаено различен чипсет. Компанијата, која досега произведуваше само телефони со процесори Qualcomm Snapdragon, ќе произведе паметен телефон со помош на процесорот Dimensity 1200 на MediaTek, според најновите протекувања.

Новото излегување во јавноста вели дека OnePlus со погон на димензиите веќе е во фаза на инженерски прототип и ќе има камера со дупчиња во горниот лев агол на екранот, исто како и серијата OnePlus 9.

На задната страна, има две камери и LED блиц. Очекуваме главната камера да биде 50 MP. Влегувајќи во предниот дел на софтверот, паметниот телефон е придружен со Oxygen OS со Android база.

Конечно, треба да се напомене дека новиот паметен телефон OnePlus се очекува да чини околу 310 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments