Се спојуваат ColorOS и OxygenOS!

Мобилните оперативни системи OxygenOS и ColorOS ќе бидат обединети.

Минатиот месец беше објавено спојувањето на компаниите OPPO и OnePlus, обете под капата на кинескиот технолошки гигант BBK Electronics. Овој развој создаде љубопитност за иднината на OxygenOS. За среќа, компанијата ги извести корисниците дека OxygenOS не оди никаде.

Иако ова е технички точно, најновиот развој покажува дека мобилните оперативни системи OnePlus OxygenOS и OPPO ColorOS се целосно подготвени за спојување.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments