OnePlus може да донесе опција за снимање на видео 8K 960FPS

Чипсетите како Snapdragon 865 донесоа снимање на видео 8К

Чипсетите како Snapdragon 865 донесоа снимање на видео 8К на паметните телефони и додека опциите сè уште се ограничени, компаниите како OnePlus продолжуваат да гледаат низ хоризонтот во потрага по проширување на функциите за корисниците од страната на камерата.

Компанијата воведе Open Beta конструкции со Android 11 и OxygenOS 11 и за OnePlus 8 и OnePlus 8 Pro. Доволно интересно е откриена претстојната опција за снимање видео што може да снима 8K видео на 960FPS.

Бета низата OxygenOS 11 сугерира дека OnePlus се обидува да донесе поддршка за снимање видео 8K 960FPS на идните паметни телефони.

Велиме дека идните водечки паметни телефони на OnePlus најверојатно ќе добијат поддршка за оваа одлика, бидејќи телефоните од сегашната генерација немаат доволно моќ за да поддржат снимање на видео 8K 960FPS.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments