OnePlus го најави Nord LE, кој ќе биде произведен само еден примерок и ќе биде подарен на среќен добитник!

OnePlus го најави OnePlus Nord LE, кој ќе се произведува само 1 како еден од ПР-проектите на компанијата и ќе биде подарен на еден од фановите на OnePlus со извлекувањето.

Иако кинескиот производител на паметни телефони OnePlus има тесен опсег на производи и релативно мала база на корисници во споредба со своите конкуренти, технологијата успева да го привлече вниманието на светот со своите интересни проекти. OnePlus неодамна објави „специјален“ паметен телефон наречен Nord LE, предизвикувајќи голем прашалник во умовите на технолошките ентузијасти.

Пред нешто друго; Забележете дека OnePlus Nord LE не е баш „нов“ паметен телефон. Уредот ги има истите технички карактеристики како што објави OnePlus Nord кон средината на минатата година. Па, што точно е OnePlus Nord LE и која е карактеристиката што го натера да ја добие ознаката „LE“?

Според изјавата дадена од OnePlus, OnePlus Nord LE ќе се произведува само 1. Со други зборови, Nord LE ќе биде „специјален“ телефон не со технички карактеристики, туку во однос на производството. Видовме неколку стотици или неколку илјади смартфони со ограничено издание кои се појавија на пазарот, но можеме да кажеме дека OnePlus додаде нова димензија на терминот „ограничено издание“ со Nord LE.

OnePlus Nord LE ќе има посебен дизајн на жолто-сина боја за транзиција на задната страна што не се наоѓа во оригиналниот OnePlus Nord. Покрај тоа, дизајнот на задната површина не е толку сјаен како во оригиналниот Nord, но ќе биде помек и поудобен за ракување. Бидејќи ќе има само 1 уред во светот, веројатно никој од нас нема да има можност да ја допре и доживее оваа површина.

Најинтересен детал за OnePlus Nord LE е што овој уред ќе биде даден со лотарија наместо да биде понуден на продажба. Ако сакате да ја испробате својата среќа, треба да ги исполните следниве услови;

-Следете ја сметката на OnePlus Nord Instagram.
-Фотографирајте го вашиот тековен паметен телефон и споделете го како објава на Инстаграм.
-Треба да ја користите ознаката #SwitchToNord во описот на објавата и да објасните зошто сакате да го надградите вашиот телефон на OnePlus Nord.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments