Протекоа карактеристиките на OnePlus Nord N200 5G!

Се појавија техничките карактеристики на новиот смартфон на OnePlus.

OnePlus Nord N200 5G сè уште нема официјален датум на објавување. Сепак, се чини дека спецификациите на паметниот телефон протекоа. Познатиот бакшиш Еван Блас сподели целосен список на спецификации за OnePlus Nord N200 5G. Соодветно на тоа, паметниот телефон работи на Android 11, базиран на OxygenOS. Извршниот директор на OnePlus, Пит Лау, минатата недела сподели дека Nord N200 ќе има 6,49-инчен 1080p LCD екран. Неодамнешните протекувања го кажуваат истото со оваа информација.

OnePlus Nord N200 5G ќе има 6,49 инчен Full HD + дисплеј со густина на пиксели 405ppi, сооднос од 20: 9 и стапка на освежување од 90Hz. Покрај тоа, во телефонот има Adreno 619 GPU, 4GB LPDDR4x RAM и 64 GB UFS 2.1 простор што може да се прошири до 256 GB со microSD картичка. Процесорот на телефонот е определен како Snapdragon 480 SoC.

Паметниот телефон ќе има тројно поставување на задната камера што се состои од примарен сензор од 13 мегапиксели со f / 2.2 леќа, 2-мегапикселен микро стрелец со f / 2.4 леќа и 2-мегапикселен монохроматски објектив со f / 2.4 леќа. На предниот дел од телефонот, се вели дека има селфи камера од 16 мегапиксели со бленда f / 2.05.

Опциите за поврзување на OnePlus Nord N200 се наведени како 5G, двоен опсег Wi-Fi, Bluetooth v5.1, NFC, GPS / A-GPS, 3,5 mm приклучок за слушалки и USB Type-C приклучок за полнење. Паметниот телефон исто така вклучува и батерија од 5.000mAh која поддржува 18W брзо полнење. Сензорите на паметниот телефон вклучуваат акцелерометар, е-компас, жироскоп, сензор за амбиентално светло, сензор за близина, барометар и скенер за отпечатоци.

Конечно, треба да се напомене дека паметниот телефон ќе има димензии 163,1 x 74,9 x 8,3 mm и тежи 189 грама.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments