OnePlus Nord претставен со почетна цена од 399 евра

Официјално претставен OnePlus Nord со почетна цена од 399 евра

Цените на OnePlus Nord ќе изнесуваат 399 евра за верзијата со 8GB RAM и 128GB простор за податоци, како и 499 евра за верзијата со 12GB RAM и 256GB простор за податоци.

Во голема мера се работи за враќање на она што во основа беа телефоните OnePlus, висококвалитетно искуство по прифатлива цена.

Овој уред, кој е подготвен за 5G мрежата, го покренува мобилната процесор Qualcom Snapdragon 765G 5G. Цените на OnePlus Nord ќе изнесуваат 399 евра за верзијата со 8GB RAM и 128GB простор за податоци, како и 499 евра за верзијата со 12GB RAM и 256GB простор за податоци.

Nord има AMOLED екран со дијагонала од 6,44 инчи, резолуција од 1.080 x 2.400 пиксели со сооднос 20:9 и освежување на содржината од 90Hz, но без HDR поддршка.

Системот на камерата е таков што има вкупно шест, предната е двојна, а на задниот дел има четири леќи. Селфи-камерата е сместена на екранот и е двојна.

Првата е со резолуција од 32 MP со големина на пикселот од 0,8 микрони, како и ултра широка камера со агол од 115 степени. Камерата користи комбинација на четири соседни пиксели во една технологија и би требало да има подобри селфи фотографии од серијата OnePlus 8.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments