Наследникот на OnePlus Nord, Nord 2 доаѓа со MediaTek Dimensity 1200 AI!

Потврдено е дека OnePlus Nord 2 ќе дојде со чипсетот MediaTek Dimensity 1200 AI.

И постоењето на смартфон со среден опсег Nord 2 и иднината на овој уред со чипсет MediaTek Dimensity 1200 AI се потврдени од OnePlus. Соопштението ги потврди и досегашните шпекулации.

OnePlus Nord 2 ќе се напојува со процесор MediaTek Dimensity 1200 AI, кој има различни карактеристики на вештачка интелигенција. OnePlus подвлекува дека Dimensity 1200 AI носи поддршка за слики со помош на вештачка интелигенција, подобрувања на екранот и побрзо искуство со игри.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments