OnePlus TV 2020 пренос во живо

Еве како можете да го гледате настанот на Интернет.

OnePlus се подготвува да лансира три нови варијанти на својата телевизиска постава на 2 јули. Компанијата откри дека уредите ќе имаат почетен ценовен опсег под 20.000 РС.

Двете други варијанти ќе бидат со цена од 30 000 до 50,000 рунти, соодветно. Според различни извештаи, телевизорите ќе доаѓаат во димензии 32-инчни, 43-инчни и 55-инчни.

Поради пандемијата COVID-19, OnePlus нема да одржи физички настан за лансирање. Наместо тоа, таа ќе одржи дигитален настан за лансирање само на 2 јули во 15:30 часот преку својот официјален канал на ЈуТјуб и социјалните медиуми.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments