Oppo објави 125W брзо полнење за своите смартфони

Oppo објави 125W брзо полнење за своите смартфони

Во текот на последните неколку години, Oppo беше прв на полето на технологијата за полнење на паметните телефони. Најсвежата технологија на компанијата е 65W SuperVOOC 2.0. Сега Oppo најавува дека на 15. јули ќе ја претстави 125W технологија на брзо полнење, сеуште не е откриено кој телефон прво ќе ја имплементира оваа опција.

Oppo не објавија колку време ќе биде потребно батеријата, на пример од 4.000mAh, да се наполни од 0-100% со помош на 125W технологија на брзо полнење.

Со оглед на тоа дека на актуелната 65W технологија на полнење за ова и се потребни под 45 минути за батеријата на Find X2 моделот, новиот полнач би требало да биде значајно побрз.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments