Оригиналниот Google Wifi добива нова цена од 99 долари и напојување.

И нов пакет во пакет од 200 долари.

Google тивко го освежи својот оригинален рутер Google Wifi како опција на влез од 99 американски долари за поставување на безжично вмрежување на компанијата.

Според Гугл, главната ажурирање тука е новата цена од 99 американски долари (за една единица) и 199 долари (за три уреди) – пад од оригиналните цени од 129 и 299 американски долари што производот првично ги лансираше во 2016 година.

Исто така, не е тука за да го замени поновиот Nest Wifi што Google го лансираше минатата година и кој нуди подобар опсег од оригиналот или Nest Wifi Points, кои нудат интегриран паметен звучник на „Помошникот на Google“. Производите Nest Wifi се исто така значително поскапи, почнувајќи од 149 долари за Nest Wifi Point и 169 долари за рутерот Nest Wifi.

Исто така, има некои ситни хардверски промени: полначот е приклучок за барел од 15W, наместо USB-C (за да одговара на останатите производи за паметни домови на Google), куќиштето сега е направено од делумно рециклирана пластика, а логото одозгора е лесно ажурирани.

Заедно со помалото освежување и новиот хардвер, Google исто така изведува некои подобрувања на софтверската страна на сите поставки на Google Wifi и Nest Wifi. Сега има опција да додадете предупредувања за известување секогаш кога нов уред ќе се приклучи на вашата мрежа. Гугл исто така вели дека завршило повеќе работа за да помогне „да се избегне метеж кога повеќе уреди се на Интернет“ со намалување на одложувањата и подобрување на вкупните перформанси на мрежата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments