Oткажување на популарното шоу за деца на Nickelodeon PAW Patrol

Oткажување на популарното шоу за деца на Nickelodeon PAW Patrol

За време на прес-конференцијата секретарот за печат на Белата куќа Кејли Мек Ени го осуди наводното откажување на популарното шоу за деца на Никелодеон PAW Patrol .Ние видовме пред неколку недели„ Пат патрола “, откажана е цртана емисијa,откажана е шоуто„ Полицајци “,откажана е„ PDиво ПД “,Лего ја запре продажбата на нивната сето ова е навистина жално.

Тоа беше предизвикано од откажувањето на неколку серии кои прикажуваат насилство во полицијата по Пав Патрол детски цртан филм во врска со анимирани кутри кои вршат јавни услуги објави објава на јавното соопштение во кое се повикуваше на Твитер во јуни влечење на полицискиот карактер на кучиња на шоуто брзо стана новото омилено хоби на Интернет,многу луѓе особено конзервативците не успеаја да се пофалат.

Синот на претседателот Ерик Трамп заедно со сенаторот од Тексас Тед Круз нивната придружба на приврзаници кои брзо се налути излегоа на Твитер за овие наводни повици за откажување на шоуто што само направи тролеви двојно  успех и понатаму посветеност. Откако Мекејани ги испушти овие неосновани грижи официјалниот претставник на шоуто на Твитер даде изјава во која се потврдува дека ПАТ Патрола НЕ е откажана. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments