Откриен датумот на објавување и лансирањето на серијата Galaxy S21!

Веќе некое време се шушкаше за порано пристигнување на новата серија Galaxy S21 од Samsung, а сега тоа го потврдува и славниот лидер Jon Prosser со датумот на презентација и почетокот на претпродажбата и испораката.

Оваа година, која многумина би сакале да ја заборават, ги принуди производителите на паметни телефони да направат секакви потези. Понекогаш годишните циклуси се пократки и се поретко целата година поминува меѓу генерациите телефони. Во 2020 година, наместо еднаш, еден или два нови модели на iPhone, Apple лансираше дури пет нови модели.

Серијата Galaxy S20 на Samsung беше претставена кон крајот на февруари, а како што стојат работите, Galaxy S21 ќе биде пред повеќе од еден месец.

Познатиот ликстер Jon Prosser потврди три модели на Galaxy S21 на Twitter- Galaxy S21, Galaxy S21 + и Galaxy S21 Ultra. Како датум на презентација, но исто така и почеток на претходна нарачка, Prosser наведува 14.1.2021. дека официјалниот почеток на продажбата ќе следи 29.1.

Prosser ги наведува и боите во кои ќе биде достапна серијата Galaxy S21, имено црна, бела, сребрена, виолетова и розова.

Тие беа живи и здрави, но со оглед на точноста на информациите што ги објави досега, нема сомнеж дека тоа ќе биде така.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments