Откриен датумот на објавување на Samsung Galaxy Note 21

Денеска е покренато ново тврдење во врска со датумот на објавување на Samsung Galaxy Note 21.

Потегот на Samsung, кој вклучи поддршка за S-Pen во модел различен од серијата Galaxy Note за прв пат оваа година, го донесе на ум на многумина прашањето „Дали доаѓа крајот на серијата Samsung Galaxy Note“. Сепак, кратко по овие тврдења, висок претставник на компанијата објави дека ќе објави нов модел на Galaxy Note во 2021 година. По овие изјави на официјалното лице на компанијата, многу луѓе се фокусираа на официјалната изјава што треба да се даде за датумот на објавување на Galaxy Note 21, а денес е објавен важен извештај за новиот модел на Note.

Според ексклузивните вести на SamMobile, се наведува дека за време на состанокот на акционери на извршниот директор на Samsung, DJ Koh, било многу тешко да се произведе серијата Galaxy Note во 2021 година поради снабдувањето со чипови.

Нагласувајќи дека серијата Galaxy Note е многу важна категорија производи за нив за време на состанокот, извршниот директор исто така изјави дека моделите Note се исполнети со интерес на глобалниот пазар во последните 10 години.

Наведувајќи дека можат да ги променат своите традиционални датуми на објавување, особено поради недоволно снабдување со чипови во 2021 година, извршниот директор посочува дека моделот Note, кој ќе биде претставен во 2022 година, може да биде лансиран порано од август

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments