Откриени првите детали за Galaxy S21 FE!

Според информациите споделени од сигурни извори, Samsung може во блиска иднина да наиде на корисници со моделот Galaxy S21 Fan Edition.

Нудејќи го предводникот на корисниците по прифатлива цена со моделот Samsung Galaxy S20 FE, Samsung сега се подготвува да ги запознае корисниците со Galaxy S21 FE. Додека следниот модел на Fan Edition беше curубопитен од корисниците, денес тој излезе со бројот на моделот S21 FE SM-G990B.

Моделот, кој на корисниците ќе им ги понуди одликите на серијата Galaxy S21 по подостапна цена, според споделените информации, ќе се испорача со 60Hz супер AMOLED екран.

Од страната на процесорот, телефонот, за кој се вели дека е домаќин на Exynos 2100, исто така ќе биде достапен со 6 GB RAM и 128/256 GB опции за внатрешна меморија. Покрај тоа, уредот, за кој се наведува дека има 4 различни опции за боја, исто така ќе се напојува од батерија со капацитет од 4.580 mAh.

Засега, не е дадена официјална изјава на предниот дел на Samsung во врска со предметниот уред. Сепак, според информациите обезбедени од извори блиски до Samsung, новиот член на серијата се очекува да биде објавен најрано ова лето.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments