Откриени фотографии кои покажуваат опција за мотор со внатрешно согорување во новата серија BMW 7!

Spy shot of secretly tested future car

Новата серија 7, на која работи BMW некое време, беше фотографирана од шпионски фотографи додека минуваше зимски тестови. Фактот дека возило на сликите има јасно видливи излези на издувните гасови укажува на тоа дека во новата гама ќе има верзија со внатрешно согорување.

Ја видовме новата генерација на BMW серија 7 на која повеќе пати работи германскиот производител на автомобили BMW. Вградена под камуфлажа на претходните фотографии, новата серија 7 ги користеше панелите на каросеријата на сегашниот модел и носеше некои налепници кои укажуваа дека станува збор за целосно електрично возило. Новите протекувања велат дека овој прототип е чисто согорување.

Според CarBuzz, BMW овој пат е забележан со две тест возила, едното со јасно видливи издувни цевки. Ова ни покажува дека ќе има возила со мотор со внатрешно согорување во новата генерација на BMW Серија 7. Освен тоа, компанијата неодамна беше забележана како тестира целосно електричен седан наречен i7.

Новата генерација на BMW Серија 7 беше забележана при тестирање:

На сликите гледаме дека прототипот со употреба на црни бандажи има подобри интегрирани излези за издувни гасови, но фотографите потврдија дека двата модели имаат мотор со внатрешно согорување под хаубата. Во претходните тврдења за автомобилот, се споменуваше целосно електричниот модел i7, а овие слики се првиот конкретен показател дека ќе има верзија со внатрешно согорување.

Што се однесува до дизајнерската точка, за жал и двата модели се уште се во голема мера маскирани, па затоа не е лесно да се каже како ќе изгледа новиот модел. Предните светла и задните светла изгледаат сосема поинаку од она што го нуди BMW во моментов, но не е јасно дали овие ќе бидат вклучени во финалниот дизајн.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments