Откриени неколку карактеристики на Meizu 18 и Meizu 18 Pro!

Се појавија некои карактеристики на моделите Meizu 18, кои ќе бидат новите предводници на кинескиот производител на паметни телефони Meizu. Соодветно на тоа, двата телефони ќе имаат 120 Hz OLED дисплеј и Snapdragon 888 процесор.

Meizu, кој е многу популарен бренд за паметни телефони кај нас со своите производи што се сметаат за успешни во однос на цената/перформансите, се подготвува да ги објави своите нови водечки паметни телефони Meizu 18 и Meizu 18 Pro. Станицата Digital Chat Station, која претходно спроведуваше многу конзистентни протекувања, ги откри клучните карактеристики на двоецот Meizu18, кои се очекува да бидат објавени во првата половина на годината.

Според Станицата за дигитален разговор, стандардниот модел Meizu 18 ќе доаѓа со батерија од 4.000 mAh и брзо полнење од 30W. Во моделот Meizu 18 Pro, капацитетот на батеријата ќе се зголеми на 4500 mAh и капацитетот на брзо полнење до 40W. Да бидеме искрени, можно е да се каже дека Meizu заостанува зад своите кинески ривали и во капацитетот на батеријата и во брзината на полнење кај новите предводници.

Како што можете да замислите, двата модели на Meizu 18 ќе бидат напојувани од процесорот Snapdragon 888. Иако нема информации за конфигурациите на меморијата, не би било погрешно да се каже дека Meizu 18 нема да ги вознемири корисниците во однос на перформансите со процесорот што го имаат.

Големините на екранот ниту на Meizu 18 ниту на Meizu 18 Pro не се познати. Сепак, се наведува дека и двата телефона ќе имаат Samsung E4 OLED дисплеј панели и ќе понудат брзина на освежување на екранот од 120 Hz во Full HD + резолуција. Исто така, меѓу информациите е дека екранот ќе има перфориран дизајн.

Несомнено, веста што најмногу ќе ги воодушеви потрошувачите е за цената на Meizu 18. Според Digital Chat Station, Meizu 18 ќе има иста цена како Meizu 17 најавена минатата година. Секако, и фактот дека полначот ќе биде изваден од кутијата, исто така ги вознемирува фановите на овој бренд.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments