Откриени новите планови на Apple за MacBook Pro!

Беа претставени новите планови на компанијата MacBook, заедно со нацртите слики украдени од Quanto Computer, еден од добавувачите на Apple.

Apple, кој ги претстави моделите iPad Pro и iMac кои работат на М1 на 20 април, работи и на нови модели на MacBook Pro. Ако се сеќавате, во извештајот објавен неодамна, беше наведено дека MagSafe ќе се врати со новата генерација MacBook Pro и овие модели ќе имаат повеќе пристаништа.

Иако немаше официјална изјава од фронтот на Apple во врска со обвинувањата, неодамна беше нападнат Quanta Computer, еден од добавувачите на компанијата, а по овој напад, некои нацрт слики, наводно, дека припаѓале на новата генерација на моделот MacBook Pro, биле запленети и од хакери.

MacRumors успеа да пристапи до овие украдени нацрт-слики. Според протечените слики што протекоа, гледаме дека на десната страна од новата генерација на моделот MacBook Pro, ќе има USB-C / Thunderbolt порт, HDMI конекција и читач на SD картички. Покрај тоа, од левата страна на уредот, два слота за полнење USB-C / Thunderbolt и MagSafe не пречекуваат.

Моделот, кој беше претставен под кодното име „J316“, се вели дека е 16-инчен MacBook Pro. Во исто време, според нацрт-сликата што кружи на Twitter, се тврди дека овој протечен модел нема да ја има Touch Bar. Во друг споделен извештај, особено е нагласено дека предметниот модел ќе има позаоблени редови.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments