Откриени прототипни слики на OnePlus 9 со Snapdragon 888!

Се појави фотографија, која наводно му припаѓа на OnePlus 9, новиот уред OnePlus што ќе го објави следната година. Екранот на уредот, за кој се вели дека е прототип, а не крајниот производ, исто така ги вклучува и карактеристиките на телефонот.

Се појави една од најсилните брендови на крилото Андроид во светот на паметните телефони, новиот уред на OnePlus, OnePlus 9. Сепак, беше наведено и дека фотографијата припаѓа на прототип, а не на крајниот производ.

На фотографијата за која се тврди дека му припаѓа на прототипот, се гледа дека предната камера на уредот се наоѓа во средината на екранот. Минатиот месец се појавија рендерирани слики на OnePlus 9 Pro, и таму ја видовме предната камера поставена во горниот лев агол.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments