Outriders достигна 3,5 милиони играчи во првиот месец!

Outriders, една од најпопуларните игри во последниот период, ја играат 3,5 милиони играчи.
Square Enix објави дека нејзината нова игра Outriders, развиена од полски People Can Fly, достигна повеќе од 3,5 милиони играчи помеѓу 1 април и 1 мај. Џон Брук, копретседател на студиото Square Enix надвор, вели:

„Со над 3,5 милиони играчи, над 30 часа просечно време на игра и екстремно голем одзив за соработка, ние и одличниот тим на„ Луѓето можат да летаат “сме многу возбудени за ова достигнување. Започнување нова ИП игра никогаш не е лесно и ние сме многу благодарни за поддршката и повратните информации од заедницата. Продолжуваме внимателно да ги слушаме и сакаме да се осигураме дека сите се посветени на подобрување и подобрување на искуството во следните недели и месеци. Исто така, со нетрпение очекуваме да ги прошириме Outriders во иднина “.

Луѓето можат да летаат ги исправи грешките уште од лансирањето. За среќа, неодамна беше исто така постигнато да се повратат залихите изгубени од некои играчи поради озлогласената грешка во бришење на залихите.

Outriders сега има целосна функционалност за повеќе играчи во повеќе игра преку различни платформи, како што се PC (Steam и GeForce СЕГА), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One и Xbox Series S | X и Google Stadia. Исто така постои и бесплатно демо кое овозможува секој што е заинтересиран за играта да ја проба играта пред да преземе обврска за купување.

Силно препорачуваме да ја прочитате нашата статија насловена како „7 совети што треба да ги знаете за надворешните лица“.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments