Објавено демо на PES 2022!

Демо-верзијата PES 2022 беше “тивко” објавена од Konami.

Најавувајќи дека работи на PES 2022 со прескокнување на PES 2021 оваа година, Konami веќе подолго време ја развива својата нова игра PES, како што знаете. Додека играчите со нетрпение ја очекуваа играта развиена со моторот на играта Unreal Engine, денес Konami тивко ја објави демо-верзијата PES 2022.

Корисниците на PS5, PS4, Xbox Series X, Series S и Xbox One ќе можат да пристапат до демо-верзијата објавена под името New Football Game Online Performance Test. Корисниците кои поседуваат една од овие конзоли ќе можат да ја искусат демо-верзијата до 8-ми јули.

Освен ова, тимот на EuroGamer, кој контактираше со Konami во врска со тивко објавената демо-верзија, истакнува дека ова демо беше објавено само за да ги тестира мрежните сервери на играта. Изјавувајќи дека властите рекоа дека графиката и играчката механика на играта сè уште се развиваат, изворот подвлекува и дека многу детали во демо-то ќе се променат со целосната верзија на играта.

Во ова демонстрација има и тимови како Јувентус, Баерн Минхен, Барселона и Манчестер Јунајтед. Покрај тоа, демо-верзијата на PES 22 носи поддршка преку платформата. Така, играчите на различни платформи можат да се натпреваруваат едни со други. Освен ова, некои иновации од страната на играта не поздравуваат во видеото објавено за демо верзијата. Подолу можете да го погледнете видеото за игра.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments