Peter Parker изгледа како трговска марка Tom Holland во Spider-Man Remastered на PS5.

Тој сигурно сега изгледа како Tom Holland.

Sony откри дека Spider-Man Remastered ќе има една голема промена од оригиналот: моделот на ликови за Питер Паркер изгледа сосема поинаку. Сега многу наликува на Том Холанд, кој моментално го толкува филмот Спајдермен.

Од Insomniac Games велат дека промената е затоа што новиот модел на лице, Бен Jordanордан, е „подобар натпревар“ за фаќањето на лицето на гласниот актер на Питер Паркер / Спајдермен, Јури Ловентал. Но, со оглед на огромната популарност на портретирањето на Холанд за лукавиот суперхерој, промената сигурно изгледа како сомнителна случајност.

Исто така, сакам да кажам без посебна причина дека Сони, која е сопственик на Игри за несоница, исто така ги поседува филмските права на Спајдермен.

Постот на блогот на Sony исто така откри дека Spider-Man Remastered ќе има „режим на изведба“ што ќе ви овозможи да ја играте играта со 60fps. Можете да го видите на дело во оваа приколка, и мислам дека изгледа прилично импресивно:

Блогот исто така вели дека играта ќе има „скоро моментално вчитување“ (иако ќе можете да ги вклучите шармантните анимации за брзо патување на Спајдермен што тргнува по метрото ако сакате), 3Д-аудио на одредени слушалки и поддршка за хаптичките повратни информации и прилагодливи активирачи на DualSense, иако Insomniac не кажа точно како.

Spider-Man Remastered е вклучен во $ 69,99 Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, а ќе биде лансиран на 12-ти ноември заедно со PS5. Spider-Man Remastered ќе биде достапен само на PS5, и тоа само како дел од пакетот Ultimate Edition – не можете да го купите самостојно. И ако веќе сте играле преку Спајдермен на PS4, вашите зачувани нема да се пренесат во ремастерираната верзија.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments