Пиратските стриминг гиганти KissAnime и KissManga повеќе не се функционални

Пиратските стриминг гиганти KissAnime и KissManga повеќе не се функционални

KissAnime.ru и KissManga.com, едни од најголемите стриминг услуги на аниме содржини, суспендирани поради кршење на авторските права. KissAnime е најпосетуван веб сајт на светот со таква содржина и повеќе не планира да се врати online.

Според muso.com, компанија што се занимава со рејтинг на пиратски сајтови, KissAnime.ru е најпосетуван пиратски сајт на светот, победувајќи го дури и “легендарниот” PirateBay.

Двата сајтови изјавија дека ги затвораат вратите за нивните корисници со порака која гласеше: “Сите фајлови се избришани од страна на сопствениците на авторските права. Сајтот се затвора засекогаш. Ви благодариме на сите корисници”

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments