Google Pixel 5 и Pixel 4a ќе бидат објавени во септември

Ниту една друга информација не беше откриена за двата телефони

Поминаа повеќе од 2 недели откако Google конечно го претстави Pixel 4a, а голем број корисници останаа да се прашуваат што ќе стане од Pixel 5 и Pixel 4a 5G.

За среќа, Google беше доволно љубезен да открие дека и двата уреди постојат исто така, и ќе се објават во наредните месеци, но не беше даден конкретен датум на објавување

Сепак, денес добивме tip што зборува за тоа како и наскоро ќе излезат и Pixel 5 и Pixel 4a 5G.

Според Prosser, Pixel 5 ќе биде лансиран во црна и зелена боја, додека Pixel 4a 5G ќе започне во црна и бела боја.

Што се однесува до спецификациите, PIxel 4a 5G се шпекулира за лансирање со Snapdragon 765G, а на задниот дел ќе има подесување со двојна камера.

Google веќе потврди дека малопродажната цена ќе изнесува 499 долари во САД.

Што се однесува до Google Pixel 5, нештата стануваат малку незгодни, гласините наведуваат дека уредот ќе се лансира на 699 ​​долари, но ќе биде спортски истиот чипсет Snapdragon 765G, но Гугл дефинитивно ќе го лансира Пиксел 5 со подобар дизајн , надградени сензори за камера, како и отпорност на вода за да се надоместат дополнителни 200 американски долари над Pixel 4a 5G.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments