PlayStation ќе биде тежок 5kg

Новата гејмерска конзула PlayStation

Новата гејмерска конзула PlayStation ќе биде една од најмодерните со супер напредна графика и најтазе хардверски елементи,но тоа може да дојде до одредена цена.

Според информациите од Amazon се очекува пратките со PlayStation5 да тежат околу 5kg или околу 2kg повеќе од PlayStation4 и XBOX ONE X.

Тежината може да се препише на масовниот хардвер со повеќе графички и процесорски компоненти.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments