Побарувања за формулата Е

Откријте што е потребно да се биде вистински тркач во високи перформанси, електричен свет на Formila E  во најновата епизода на Mahindra Blueprints.

Бидејќи Формула Е ја презеде светската сцена од невреме во 2014 година, нејзините улоги на градски кола и автомобили со електричен погон претставуваа нов предизвик за возачите кои се осмелија да влезат.

 Возачот на резерви и развој на Махиндра и екс-возачот на Формула Е, Ник Хајдфелд, одговара на најчесто поставуваните прашања за тоа како успешно да се вози на првенството.Тој зборува за тоа како најдобро да управува со енергијата во текот на една трка и како барањата на Формула Е се уникатни во споредба со другите серии.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments