Poco M2 Pro изваден на продажба

Poco M2 Pro беше лансиран во Индија минатата недела

Poco M2 Pro беше лансиран во Индија минатата недела и ќе излезе во продажба за прв пат денес во 12 часот (пладне) преку Флипкарт. Телефонот пакува некои импресивни спецификации за цената.

Се одликува со подесување на четири задно камера, окта-јадрен процесор и голема батерија со поддршка за брзо полнење. Poco M2 Pro доаѓа во три конфигурации на RAM и складирање, како и три опции во боја. Телефонот е малку измешана верзија на Redmi Note 9 Pro.

Poco M2 Pro цена во Индија, понуди за продажба

Poco M2 Pro доаѓа во три варијанти. Варијантата за складирање од 4 GB + 64 GB е со цена од 160 евра, додека опцијата за складирање 6 GB + 64 GB е со цена од 175 евра. Исто така, постои 6 GB + 128 GB модел за складирање кој чини 180 евра. Poco M2 доаѓа во боја на сина, зелена и зелена боја и две опции на црни бои. Willе излезе во продажба преку Флипкарт со почеток во 12 часот (пладне).

Poco M2 Pro спецификации

Дупла-СИМ (Нано) Poco M2 Pro работи на MIUI 11 за Poco, засновано на Android 10. Тој се одликува со 6,67-инчен дисплеј со целосен HD + (1.080×2.400 пиксели) со сооднос 20: 9. Под хаубата, телефонот има окта-јадрен Snapdragon 720G SoC со 6 GB LPDDR4X RAM меморија.

Во однос на камерите, Poco M2 Pro доаѓа со поставување на четириаголен заден фотоапарат кој вклучува примарен сензор од 48 мегапиксели, секундарно сензор со 8 мегапиксели со леќа со ултра широк агол, 5-мегапикселна макро стрелачка и 2-мегапиксели сензор за длабочина.За селфи, има леќа од 16 мегапиксели сместена во централниот удар.

Добивате до 128 GB UFS 2.1 простор за складирање на Poco M2 Pro и може да се прошири преку microSD картичка (до 512 GB).

Опциите за поврзување вклучуваат 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth v5.0, GPS / A-GPS, USB Type-C и 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Исто така, доаѓа и со скенер за отпечатоци од отпечатоци од страна. Poco M2 Pro е поддржан од батерија од 5000mAh која поддржува брзо полнење од 33W. На крај, телефонот мери 165,75х76,68х8,8мм и тежи 209 грама.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments