Poco X3 пристигнува на 7 септември

Poco ќе го претстави својот нов паметен телефон на 7 септември

Poco X3 ќе биде првиот што ќе го користи новиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 732G.

Настанот ќе биде виртуелен и ќе се емитува преку Интернет на профилите на социјалните мрежи на Poco.

Целосното име на моделот е Poco X3 NFC. Ова го покренува прашањето дали ќе има поевтина верзија на телефонот без NFC или само случајност.

Телефонот ќе се потпира на 6 GB RAM меморија. Процесорот Snapdragon 732G ќе има 8 јадра. Сите ќе бидат Kryo 470, како и со различна фреквенција.

Процесорот може да се справи со поширок спектар на апликации и игри, како и да обезбеди мала потрошувачка на енергија. Графичката обработка му е доверена на процесорот Adreno 618.

Poco успева да ги чува во тајност повеќето детали за X3. Засега не е јасно каква ќе биде камерата на моделот, како и кои други опции ќе ги има.

Веројатно нема да има 5G верзија, барем на почетокот, бидејќи првата модификација на 732G нема да понуди таков модем.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments