Можно е iPhone SE 2022 да има поддршка за 5G!

Моделот iPhone SE, кој Apple ќе го претстави во 2022 година, може да биде со поддршка од 5G.

Apple, кој остави свој белег во индустријата со моделот iPhone SE 2020, веќе некое време работи на новиот модел на SE, како што знаете. Компанијата, чија цел е на корисниците да им ги понуди најновите технологии со моделот што се очекува да биде достапен на продажба следната година, според последните извештаи има за цел да донесе поддршка за 5G во iPhone SE серијата.

Во согласност со информациите што ги доставува Рос Јанг, кој е познат по своите прецизни протекувања, гледаме дека моделот iPhone SE, кој ќе биде претставен во 2022 година, ќе има ЛЦД-екран од 4,7 инчи и ќе доаѓа со iPhone 8 дизајн

Покрај тоа, Рос Јанг изјави дека новиот модел на SE од серијата ќе биде домаќин и на под-6GHz 5G технологија, и исто така изјави дека овој модел ќе се напојува со процесор A14 Bionic и исто така ќе вклучува и двојно поставување на задната камера.

Покрај тоа, Јанг изјави дека Apple ќе може да се сретне со корисници со два различни модели во 2023 година и вели дека еден од овие модели ќе се вика iPhone SE Plus и ќе биде инсталиран на екранот од 6,1 инчи.

Како што се сеќавате, аналитичарот на Apple, Минг-Чи Куо, во извештајот објавен кон крајот на 2019 година рече дека Apple работи на 5,5 или 6,1 инчен iPhone SE Plus. Наведувајќи дека SE Plus може да биде претставен во 2021 година подоцна, Куо во својот последен извештај изјави дека споменатиот модел може да биде претставен во 2022 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments