Погледнете како тој паркира паралелно за Гинисовата книга на рекорди

Бизарните рекорди во најнеобичните категории на Гинисовата книга ги вклучуваат оние за најпрецизниот брз паралелен паркинг со автомобили. Неколку вакви записи се комбинираат во атрактивно видео.Гинисовата книга на светски рекорди вклучува, меѓу стотици чудни човечки достигнувања, некои записи поврзани со автомобили. Една од поинтересните категории во овој поглед е онаа што се занимава со паралелно паркирање, кошмар на многу нови возачи и скоро сите што полагаат возачки тест.Гинисовата книга на рекорди објави атрактивно видео на својот youtube канал од неколку успешни обиди да се сруши светскиот рекорд во паралелен паркинг. На снимките спаѓаат најпрецизно паркираниот камион, најпрецизно паркирање на автомобилот со возење во „рикверц“, најдобар тројно паралелно паркирање на автомобилот, паркинг со лебдат 360 °, генерално најпрецизен паркинг и така натаму.

Паркинг со само 7,5 сантиметри „воздух“

Во случај да се прашувате, сегашниот апсолутен носител на евиденција во „обичен“ паралелен паркинг е британскиот возач на каскадери Аластер Мофат . Со својот Fiat 500C 1.2 Cult, тој паркирал на местото само 7,5 сантиметри подолго од тоа возило. Така, во 2015 година, кога беше поставен рекордот, го надмина кинескиот возач Хан Јуе , чиј рекорд беше 8 сантиметри.Проверете колекција на бизарни рекорди кои вклучуваат нездраво повторувани и скоро неверојатни сцени за паркирање „под рака“ во видеото на Гинис подолу.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments