Погледнете што направи Кен Блок со електричниот Мустанг

Погледнете што направи Кен Блок со електричниот Мустанг

Реакциите на гром на автомобилот го изненадија дури и кралот на чад.

Претходно оваа недела, Форд ја претстави Mustang Mach-E 1400 дотерана верзија на својот иден електричен модел со седум електрични мотори и 1.400 коњски сили.И кој друг е подобар погоден за тестирање на такво чудо од „Кралот на чадот“ Кен Блок?

Познатиот пилот седеше зад воланот на електричната машина и многу брзо ги покажа своите вештини – иако подоцна призна дека реакциите на гром на електричниот тракт и недостаток на звук од моторот се доста необични искуства за него.

Кен се радувал на видот на Воган Гитинвозачот вклучен во развојот на Мах-Е 1400но потоа му дал круг во еднакво моќниот Хуникорн В2 за да го надомести. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments