Porsche 911 Targa без покрив

Porsche 911 Targa без покрив

Изгледа повеќе од егзотично Порше ги враќа Targa 4 и Targa 4S со позната формула. Неодамна Targa-верзијата на редизајнираната генерација 992 од 911 може да биде нова но сè уште е воодушевување на секој возач.Targa 4 добива 3,0-литарски двоен-турбо-оптоварен рамен-шест со 379 коњски сили и 331 фунта вртежен момент.Oбезбедува огромна вртежен момент од 443 КС и 390 lb-ft вртежен момент од неговите ажурирани 3,0-литарски твин-турбо рамно-шест.Основата Targa 4 без контролата на лансирањето на пакетот Sport Chrono е оценета за да ја достигне ознаката за 4,2 секунди, додека основата 4S го прави делото во 3.6.

Највисока брзина 188 MPH и седишта 2 + 2.

911 Targa е мастерклас со отворен ред.

Се нуди како купе или кабриолет и со погон или погон на сите тркала.Широкиот список на опции на компанијата овозможува да се персонализира за сите вкусови. Единствениот удар против Порше 911 од 2021 година е што е прескапо за повеќето ентузијасти да го поседуваат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments