Преглед на новата WRC 9

WRC 9 пристигнува на 5ти септември

Со излегувањето на WRC 9 за еден месец, на 5 септември сè што треба да знаете е дека е неверојатна тркачка симулација.

Почетната точка е многу иста како предходната верзија на WRC, дозволувајќи ви да скокнете во Junior WRC или да ви дадет три шанси на WRC 3.

Додека сте во кариерата, ќе балансирате неколку аспекти, од вашиот календар и од настаните во кои учествувате, вашата екипа и нивните способности, енергија и секако R&D на вашиот тим како целина, влијаат на вашата екипа, возењето и уште повеќе.

Како што веројатно очекувавте со серијата, кампањата ќе содржи настани за да ги испробате вашите способности, почнувајќи од едноставен тренинг до екстремни временски услови и историски трки.

Кариерата во WRC 9 не изгледа премногу различна од онаа на WRC 8. Истражувањето и практичното време со готовиот производ ќе утврдат дали е тоа точно или не. Дотогаш, она што ќе го покриваме е чувството на играта, и како изгледа во моменталната фаза.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments