Преносот во живо на Ф1 Гран-при каде да се гледате?

BARCELONA, SPAIN – FEBRUARY 27: Nicholas Latifi of Canada driving the (6) Rokit Williams Racing FW43 Mercedes leaves the pitlane during Day Two of F1 Winter Testing at Circuit de Barcelona-Catalunya on February 27, 2020 in Barcelona, Spain. (Photo by Bryn Lennon – Formula 1/Formula 1 via Getty Images)

Преносот во живо на Ф1 Гран-при каде да се гледате?

После одложувањето од скоро четири месеци среде пандемијата на коронавирус, Формула 1 конечно ја започна својата сезона во 2020 година минатиот месец.Гран-при на Британското ГП во 2020 година, четврта трка од одложената  сезона во Формула 1  што се одржува во Велика Британија.Првите две сесии за слободни практики беа во петок на 31 јули со финална вежба и квалификации во сабота на 1 август

.Самото британско гран-при е во недела 2 августодносно денес. Гран-при започнува во сега вообичаеното време од 2:10 часот по полноќ во недела.  Sky Sports F1 има ексклузивни права за покривање оваа година и навистина за следните неколку.Нивната тркачка покриеност во недела започнува во 12.30 часот. Ова е исто така единствената трка која е достапна за гледање во живо на телевизија без воздух.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments