Пријатно изненадување за корисниците на Samsung

Galaxy Tab S4 но со Android 10

Samsung Galaxy Tab S4 е стар таблет,лансиран пред 2 години. Моделот претходно беше надграден со Android 9.0 Pie во 2019 година. Ако се уште го користите за секојдневните задачи, ќе бидете среќни да слушнете дека Android 10 е на пат кон вас.
Се уште не е познато во кои држави ќе биде достапна надградбата. Познато е тоа што и Wi-Fi моделот и LTE моделот ќе бидат надградени. Со новиот софтвер добивате Digital Wellbeing, Music Share, Quick Share, подбрен Dark Mode, Improved Accessibility, и друго.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments