Примарниот ден на Амазон започнува на 13-ти октомври.

Некои зделки се веќе достапни.

Примарниот ден, годишната екстраваганција на зделки на Амазон, ќе трае од 13-ти до 14-ти октомври, објави компанијата денес. Амазон вели дека на дводневниот шопинг настан ќе има „над еден милион зделки од секоја категорија“, вклучувајќи брендови како Panasonic, Roborock, Keurig, Under Armour, Coleman, Adidas, Lacoste, Marvel, Ticwatch и повеќе.

Amazon има за цел да ги поддржи малите бизниси на својата платформа преку стимулирање на клиентите да купуваат од нив во пресрет на Примарниот ден. Почнувајќи од денес до 12 октомври, членовите на премиерот ќе добијат кредит од 10 американски долари што може да се искористи на Примарниот ден, трошејќи 10 американски долари во одредени мали бизниси на Амазон. Компанијата исто така се обврзува да потроши повеќе од 100 милиони американски долари за промовирање на малите бизниси преку Примарниот ден и сезоната на празници.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments