Prince of Persia добива римејк

Prince of Persia добива римејк

Според Jason Schreier, Prince of Persia добива римејк и официјално ќе биде претставен на 10 Септември. Римејкот ќе биде достапен на Nintendo Switch, PC, Xbox One и на PlayStation 4.

„Ubisoft планира да претстави неколку игри како на пример Prince of Persia“ изјави Jason на подкастот за игри.

Jason Schreier е уредник на новости во Bloomberg. Претходно работел за Wired и Kotaku. Тој изјави во подкастот дека Sony First Party игрите ќе бидат достапни на PlayStation 5 и нема да бидат Cross-Gen.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments