Пристигнува STALKER 2 после 10 години

STALKER 2 објави морничав трејлер за новото издание

Фановите чекаат долго, долго време (играта првично беше објавена во 2010 година), но конечно имаме дебитантски трејлер за STALKER 2. Трејлерот не содржи многу дејства, но добиваме зачудувачки поглед во строгиот пост-апокалиптичен свет на играта.

GSC Game World исто така најави дека STALKER 2 ќе биде лансиран како конзола Xbox Series X ексклузивно и ќе биде достапна преку Xbox Game Pass од првиот ден. Звучи како Microsoft можеби му помагаат на GSC конечно да ја добие оваа игра преку финишот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments