Прочитајте како Apple,Amazon,Facebook и Google планираат да се бранат пред Конгресот

Прочитајте како Apple,Amazon,Facebook и Google планираат да се бранат пред Конгресот

Главните извршни директори на „ Амазон“ „Фејсбук“ „ Епл“ и „ Гугл“ во вторникот навечер објавија отворени забелешки кои нивните компании додека се подготвуваат за мошне очекувано антимонополско сослушување  со законодавците во средата.Џеф Безос,Марк Цукерберг,Тим Кук и Судар Пичаи треба да се појават.Сите четворица мажи ќе сведочат далечински преку видео разговор заради пандемијата на коронавирус.

Членовите повеќе од една година разгледуваат дали четирите технолошки гиганти им штетат на потрошувачите.Еве што треба да кажат газдите на Amazon, Facebook, Apple и Google. 

Амазон игра до создавање работни места

Гугл ги именува своите конкуренти

Фејсбук продолжува да работи на Америка против Кина

Епл посочува на конкуренцијата за паметни телефони

Големото технолошко сослушување ќе започне денеска ние ќе го следиме во текот на денот па подоцна проверете ќе имаме нови информации.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments