Продукцијата на Batman во застој, откако Robert Pattison се тестираше позитивен на COVID-19

Продукцијата на Batman во застој, откако Robert Pattison се тестираше позитивен на COVID-19

Снимањето на The Batman само што продолжи откако беше стопирано на 5 ипол месеци. Ненадејно мораше повторно да биде запрено поради еден од луѓето во продукцијата искочи позитивен на коронавирусот. Изворите потврдија дека станува збор за Robert Pattison, кој ја толкува главната улога.

„Член од нашиот тим за продукција на филмот Batman беше тестиран позитивен на коронавирусот и веднаш беше изолиран, како што налагаат протоколите. Снимањето е привремено стопирано“ излегоа со соопштение Warner Bros. Студиото не одговори на прашањето за кој член на продукцијата се работи. Неофицијално тоа станува збор за Robert Pattison.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments