Протече цената на Xiaomi Mi 11 за Европа!

Протекоа европските цени на Xiaomi Mi 11, кои се очекува да бидат достапни во нашата земја во блиска иднина.

Xiaomi го најави моделот Mi 11 кон крајот на минатата година. Беше наведено дека телефонот, кој се издвојува со својот процесор Snapdragon 888 и неговите високи технички карактеристики, ќе биде ексклузивен пред се на кинескиот пазар. Новиот модел на серијата сега се подготвува за продажба надвор од кинескиот пазар. Во оваа насока, се појави цената на Xiaomi Mi 11.

Според протечените информации, телефонот, кој ќе биде лансиран на глобално ниво на 8 февруари, ќе излезе на европскиот пазар со 8 GB RAM меморија наместо 12 GB RAM Наведено е дека овој модел ќе се понуди на пазарот со етикета од 799 евра. Исто така, меѓу споделените информации е дека варијантата од 256 GB од серијата ќе биде достапна на продажба за 899 евра.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments