Протече информација за цената и датата на објавување на Pixel 5

Протече информација за цената и датата на објавување на Pixel 5

Новата колекција на Pixel смартфони доаѓа порано од очекуваното. Vodafone Германија веќе ги стави на внатрешната листата на телефони што ќе треба да се продаваат и некој ја објавил таа информација што требало да биде тајна. Но има една лоша вест, нема никакви информации за Pixel 5 XL.

Тоа значи дека само телефоните Pixel 5 и Pixel 4a 5G ќе бидат објавени на 25 Септември. Двата смартфони ќе дојдат само во црна варијанта, иако претходно беше објавено дека Pixel 5 ќе го има во 2 бои. Цената на Pixel 5 ќе изнесува 630 евра, додека Pixel 4a 5G – 487 евра.ж

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments